Kącik amatora - Jack in the Dark
Jack in the Dark
Elum, 7 listopada 2012

Autorzy: Infogrames     Premiera: grudzień 1993     Gry powiązane: Alone in the Dark, Alone in the Dark 2, Alone in the Dark 3

Jack in the Dark to krótkometrażowy spin-off odnoszącej sukcesy w pierwszej połowie lat dziewięćdziesiątych serii Alone in the Dark. Gra powstała w ramach kampanii promocyjnej drugiej części serii i ukazała się równolegle z jej wersją demo. W Jack in the Dark wcielamy się w Grace Saunders - porwaną w Alone in the Dark 2 dziewczynkę - która tym razem, w noc Halloween, zostaje uwięziona w starym, opuszczonym sklepie z zabawkami. Nie jest to, jak można się domyślić, sklep całkiem zwyczajny. Dzieją się w nim rzeczy dziwne, porzucone zabawki żyją własnym życiem, a zły do szpiku Jack-z-pudełka więzi... Świętego Mikołaja!

Od strony wizualnej Jack in the Dark nie różni się praktycznie niczym od spokrewnionych gier z serii Alone in the Dark. Trójwymiarowe, wektorowe modele postaci poruszają się po statycznych tłach. Muzyka to tylko jeden utwór, ale za to jaki! Niepowtarzalna okazja aby posłuchać wersji MIDI "Symfonii dziecięcej" Leopolda Mozarta (dzięki Tetelo, Ines za zidentyfikowanie). Rozgrywka opiera się na eksploracji i zagadkach ekwipunkowych. Wbrew pozorom gra pozbawiona jest jakichkolwiek elementów akcji.


Copyright (c) Przygodoskop. Wszelkie prawa zastrzeżone.